Парен котел DKVR-20-13: описание, спецификации, инструкции за експлоатация и ремонт
Anonymous
Основни индикатори на уреда
Заслужава си да започнете с техническите характеристики на DKVR-20-13. Както беше отбелязано по-рано, този тип агрегат се отнася до парни котли. Капацитетът му на пара е 20 t/h. Що се отнася до вида гориво, използвано за работа, това е газ или течно гориво. Излишното или работното налягане на охлаждащата течност на изхода на котела е 1,3 MPa. Температурата на изходната пара се счита за един от основните показатели. Тя може да бъде равна на 194 градуса по Целзий в случай на наситена пара или 250 градуса в случай на прегрята. Важен компонент е температурата на захранващата вода - 100 градуса. Ефективност, според изчисленията,е 92%. Разходът на използваното гориво се определя в кг/ч и е 1470. Котелът принадлежи към големи инсталации, а масата му е 44634 кг.
вертикален водотръбен парен котел
Описание на единицата
парен котел с два барабана
парен котел с два барабана
Барабан на котела
изглед на котела без долния барабан
Отличителни характеристики
  1. Горният барабан на блок 20-13 е по-къс, поради което не попада в пещта на котела. В същото време горният и долният барабан са равни по дължина - 4500 мм. Също така си струва да се добави, че наличието на съкратен горен барабан доведе до липсата на нужда от неговия торкрет, а също така увеличи надеждността на оборудването като цяло.
схема за автоматизация на котела
И в крайна сметка можем да добавим, че конвективната греда няма прегради в своя дизайн.
Чести съвкупни проблеми
парен котел DKVR-20-13
парен котел DKVR-20-13
Изграждане. Характеристики
При монтажа на котела DKVR-20-13 тухлената зидария е задължителна част. В същото време дебелината на стените за него трябва да бъде 510 мм - това е дебелината на две тухли. Всички стени трябва да имат тази дебелина с изключение на гърба. Тук се допуска намаляване до дебелина от 1,5 тухли или 380 мм. Освен това задната стена обикновено е покрита отвън със слой мазилка с дебелина 20 мм. Това се прави, за да се намали броят на вендузите.
Такава тухлена зидария се счита за тежка и затова е направена от червена тухла. Тук се използват и шамотни тухли, с които оформят стените, обърнати към пещта. Дебелината им трябва да е 125 мм.
Стените на форсажа трябва да са с дебелина 250 мм. Необходимо е да се направи преграда между тръбите на гредата. И дветеконструктивните елементи на облицовката трябва да са от шамотни тухли.